Domov Môj setup
Príspevok
Zrušiť

Môj setup

Pre každého IT profesionála je jeho počítač (a SW v ňom) jeho najdoležitejšia zbraň. Musí si ju udržiavať ostrú a pripravenú na boj.

Ideálny setup

Zabudnite na ideálny setup. Nepotrebujete ho. Musíte sa však zamyslieť nad tým, čo je pre vás ideálne. Nemusíte míňať tisíce dolárov na špičkový hardvér. V podstate je v tejto oblasti oveľa dôležitejší softvér.

Môj softvérový setup

Desktop View Čo je v mojej škatuli?!

Takže, čo je v mojej škatuli? (Macbook Air M1)

VS Code

Vyskúšal som veľa textových editorov a nakoniec som sa zastavil pri VS Code. RubyMine nebol zadarmo, Atom nebol stabilný a niekoľko ďalších mi nevyhovovalo. VS Code je jediná vec od Microsoftu, ktorú mám naozaj rád. Je jednoduchý a mocný. Tu sú moje najlepšie rozšírenia:

  • Ruby a VSCode Ruby na zvýrazňovanie Ruby syntaxu, dokončovanie kódu a ďalšie funkcie.
  • GitLens na autorstvo kódu, porovnávanie medzi vetvami a ďalší užitočné git funkcie.
  • Beautify, keď potrebujem pomôcť so skrášlením svojho kódu. Desktop View VS code

iTerm

Namiesto terminálu systému macOS používam iTerm. Mám nainštalovanú tému Powerlevel10k. Vďaka farbám je všetko prehľadné:

Desktop View iTerm

Obsidian

Milujem túto aplikáciu. Ak potrebujete vytvoriť vlastnú wiki, máte niekoľko možností: Od Evernote, Notion až po Roam Research. Ja som zostal pri Obsidian. Notion sa mi tiež páči. Najmä pre databázy, ale Obsidian je rýchly a elegantný. Výborný na poznámky založené na texte (a kóde). A z vašich prepojení medzi poznámkami generuje pekný graf:

Desktop View Obsidian

Todoist

Používam Todoist už mnoho rokov. Z času na čas sa pokúšam prejsť na inú aplikáciu na tvorbu zoznamov úloh, ale Todoist nemá konkurenciu. Všetko, čo si nechcem pamätať, je v Todoiste.

Desktop View Todoist

Hardvérový bonus

Keď už hovoríme o hardvéri, mám svoje obľúbené kusy. Moja vertikálna myš, vďaka ktorej ma už nebolieva ruka.

Desktop View Myš

A malá mechanická klávesnica Keychrone K6:

Desktop View Keychrone K6

Tento príspevok je licencovaný pod CC BY 4.0 autorom.
Trendy štítky